Περίπατος του Πανιωνίου, 4-0 τον Πλατανιά

Στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας παρέμεινε ο Πανιώνιος, ο οποίος νίκησε εύκολα τον Πλατανιά με 4-0 για την 11η αγωνιστική της Super League.

Η ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στο 6ο λεπτό με το αυτογκόλ του Αργυρόπουλου, ενώ στο 17ο λεπτό ο Ρόκας με κεφαλιά έδωσε αέρα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους.

Το ματς ουσιαστικά τελείωσε στο 41ο λεπτό όταν ο Αραβίδης σκόραρε το τέταρτο

εφετινό του γκολ και ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο MVP του ματς, Ντούνης, ο οποίος στο 73′ διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Οι συνθέσεις:

Πανιώνιος (Ελευθερόπουλος): Γιαννακόπουλος, Σπυρόπουλος, Κούρος, Αυλωνίτης, Ρόκας, Ρόβας, Γουνδουλάκης, Σάμαρης (Γιαννούλης 78′), Ντούνης (Κολοβός 74′), Αραβίδης (Καμπάνταης 70′), Οκόγιε

Πλατανιάς (Χατζηνικολάου): Κηπουρός, Αργυρόπουλος, Κανακούδης, Τζανής, Ντόε, Κουρτετσιώτης (Μαραγκουδάκης 33′), Αγκιλέρα, Καλάιτζιτς, Αναστασάκος (Ναζλίδης 55′), Γκονζάλες (Μιρτσέτα 75′), Ουντότζι