ΣΚΩΤΙΑ-20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Νταντί-Ρος Κάουντι: 1-1
(ΜακΆλιστερ 52'-Κουράν 65')

Στο 1-1 κόλλησαν Νταντί και Ρος Κάουντι και βγήκαν και οι δύο χαμένες.
Η Ρος Κάουντι έχασε από το 8ο μόλις λεπτό τον Ντάνφιλντ με κόκκινη κάρτα κι έτσι στο 52' δέχτηκε το γκολ από τον ΜακΆλιστερ. Παρόλα αυτά ο Κουράν στο 65ο λεπτό έφερε στα ίσα το ματς.

Ινβερνές-Σεντ Μίρεν: 1-0
(ΜακΚέι 76')

Την ανοδική

της πορεία συνέχσε η Ινβερνές που κέρδισε με 1-0 τη Σεντ Μίρεν.
Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο ΜακΚέι στο 76ο λεπτό.

Πάτρικ Θιλστ-Νταντί Γ.: 2-2
(Στίβενσον 24', Ντούλαν 33'-Μακάι-Στίβεν 10', Τσίφτσι 74')

Στο 2-2 έμειναν Πάτρικ Θιλστ και Νταντί Γ. με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να πιάσουν κορυφή.
Το σκορ άνοιξε στο 10ο λεπτό ο Μακάι-Στίβεν για την Νταντί, αλλά οι Στίβενσον (24') και Ντούλαν (33') έβαλαν μπροστά στο σκορ την Πάτρι Θιλστ. Το 2-2 έκανε ο Τσιφτσί στο 74ο λεπτό.

Σεντ Τζόνστον-Χάμιλτον: 0-1
(Αντρέου 35')

Την εντυπωσιακή της πορεία συνέχισε η Χάμιλτον που κέρδισε με 1-0 τη Σεντ Τζόνστον κι έπιασε τη 2η θέση. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Αντρέου στο 35ο λεπτο κι ενώ στο 84' αποβλήθηκε ο ΜακΦάντεν των γηπεδούχων.

Μάδεργουελ-Αμπερντίν: 0-2
(Ρούνεϊ 37', 88' πεν.)

Στην κορυφή παραμένει η Αμπερντίν που κέρδισε με 2-0 τη Μάδεργουελ.
Το σκορ άνοιξε ο Ρούνεϊ στο 37ο λεπτό και ο ίδιος παίκτης έκανε και το 2-0 στο 89' με πέναλτι σε φάση που αποβλήθηκε ο ΜακΜάνους.