Παρέμεινε ζωντανός ο Άρης

18:52 19/4/2015 - Πηγή: AEK365

Την έκτη συνεχόμενη νίκη του πέτυχε ο Άρης, επικρατώντας με 2-0 της Θύελλας Φιλώτα στο ΔΑΚ Φλώρινας και παρέμεινε σε απόσταση αναπνοής από τον Πανσερραϊκό και στο -1 από την άνοδο.

Ο Άρης στο 16' πήρε το προβάδισμα με σουτ του Καπνίδη μέσα από την περιοχή, ενώ στο 33ο λεπτό ο Ν' Λουντούλου διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του.

Οι "κίτρινοι" είχαν

ευκαιρίες να πετύχουν και άλλα γκολ στην επανάληψη αλλά το 2-0 έμεινε ως το τέλος.

Στους 61 βαθμούς πλέον η ομάδα του Δημήτρη Καλαϊτζίδη, με το ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής ανάμεσα σε Καβάλα και Πανσερραϊκό να κρίνει την άνοδο.

Θύελλα Φιλώτα: Στεργιάκης, Κόλα, Κιοσκερίδης, Μπάμπαρης, Κλάζογλου, Μισαηλίδης (46' Ανδρεάδης), Μουρατίδης, Σιδηρόπουλος Χ. (61' Βλαδίκας), Θεοδουλίδης, Ζαρογιάννης (78' Καραπέτρος), Μαρκόπουλος.

Άρης: Φυσέκης, Γεωργιάδης, Σαμαράς, Λιόνης, Καλογέρης, Γκόλιας, Πόι (73' Νάκας), Ν' Λουντούλου, Καπνίδης (83' Κωνσταντινίδης), Σουνάς, Σανιά (86' Φερνάντες).