19:40 29/3/2014 - Πηγή: AEK365

SCOTTISH PREMIER LEAGUE-32η αγωνιστική

Σέλτικ-Ρος Κάουντι 1-1
(35' Κόμονς/ 16' Ντε Λίου)
Γιορταστική ατμόσφαιρα στο "Celtic Park" για την κατάκτηση του τρίτου συνεχόμενου πρωταθλήματος από την Σέλτικ η οποία πάντως δεν κατάφερε να συνδυάσει την γιορτή με μια ακόμα νίκη μένοντας στο 1-1 με την Ρος Κάουντι. Στο 16' ο Μέλβιν Ντε Λίου έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους αλλά δέκα λεπτά πριν την ανάπαυλα ο Κρις Κόμονς ισοφάρισε για το τελικό 1-1. Ο Γιώργος Σαμαράς

αγωνίστηκε για 23 λεπτά μπαίνοντας αλλαγή στο 67' στην θέση του σκόρερ.

Αμπερντίν-Νταντί Γιουνάιτεντ 1-1
(52' ΜακΤζιν/ 6' Πάτον)
Στην μάχη για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο, Αμπερντίν και Νταντί Γιουνάιτεντ έμειναν στο 1-1, αποτέλεσμα που ευνοεί τους γηπεδούχους που παρέμειναν στην δεύτερη θέση. Και οι δυο ομάδες παρέμειναν αήττητες για τέταρτη σερί αγωνιστική με την Νταντί Γιουνάιτεντ να προηγείται μόλις στο 6ο λεπτό με γκολ του Πολ Πάτον και την Αμπερντίν να ισοφαρίζει στο 52' με το πρώτο γκολ του Νίαλ ΜακΤζιν μετά από τρεις μήνες.

Ινβερνές- Σεντ Μίρεν 2-2
(16' Ντράπερ, 34' Τάνσεϊ - 3' Νέσμιθ, 62' Κέλι)

Μάδεργουελ- Κιλμάρνοκ 1-1