Ερμής – Αργοναύτης 2-1

Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, ο Ερμής λύγισε τον Αργοναύτη που καιγόταν για τους βαθμούς, παίρνοντας τη νίκη με 2-1 που τον κράτησε στην κορυφή του 2ου ομίλου της Α΄ κατηγορίας του Πειραιά.

Στο 18΄ο Σταύρου έκανε το 1-0. Στο 55΄ ο Σπαρίδης είχε σουτ στο δοκάρι, αλλά επτά λεπτά αργότερα, ισοφάρισε σε 1-1.
Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Σάββας στο 90΄. Οι γηπεδούχοι είχαν δύο δοκάρια με τους Σατάλογλου (28΄) και Νομικό (80΄).
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Πότογλου.

ΕΡΜΗΣ: Αλογάκος, Σιδηρόπουλος, Νομικός, Τσικλάτζε (46΄ Τσιτρτυσίκος), Σάββας, Μπούκης Γκορόγιας (46′ Φαμιλούσι), Αυγέρης, Τσατσαρωνάκης, Σταύρου, Σατάλογλου (68′ Βεντούρης).

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ: Ντόντα, Ιγγλέσης, Γεωργάνης, Σίνος, Ντζούρας (89′ Θεοδωρίδης), Καραμάνογλου (46΄ Τσακιράκης), Σταμπουλίδης, Σοφιανός, Κοκλιώτης, Μαυροειδής ( 65′ Δημητρόπουλος), Σπαρίδης.