Διακόπηκε το Πέραμα - ΑΕΚ

Προσωρινή διακοπή έχουμε στο κλειστό του Περάματος, στην αναμέτρηση της ομώνυμης ομάδας με την ΑΕΚ.

Μόλις τρία λεπτά πριν από τη λήξη της αναμέτρησης, που είναι στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής της Α2, και με το σκορ να έχει διαμορφωθεί στο 73-82 φίλαθλος από την κερκίδα πέταξε αντικείμενο στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα οι διαιτητές να τη διακόψουν. Απειλήθηκε γενική σύρραξη μεταξύ παικτών, οπαδών και αστυνομίας, ενώ είχαμε επεισόδιο ανάμεσα στον προπονητή του Περάματος, Κώστα Σορώτο, και τον αρχηγό της ΑΕΚ, Φώτη Βασιλόπουλο.

Η ένταση δεν έλειψε σε κανένα σημείο του αγώνα, είναι χαρακτηριστικό πως οι δύο ομάδες αγωνίζονται από το πρώτο ημίχρονο με έναν παίκτη λιγότερο στη σύνθεσή τους, καθώς αποβλήθηκαν με ντισκαλιφιέ οι Μάρκο Μιλίσεβιτς από τους γηπεδούχους και Βαγγέλης Σκλάβος από τους φιλοξενούμενους.