Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στη φετινή Serie A η Γιουβέντους, 0-1 από την Μπάρι εκτός έδρας

Στραβά μπήκε η φετινή αγωνιστική χρονιά για τη Γιουβέντους, καθώς η... ανανεωμένη ομάδα του Λουίτζι Ντελνέρι γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 0-1 από την Μπάρι στην πρεμιέρα της στην φετινή Serie A.

Τα νέα τελευταία σημαντικά μεταγραφικά αποκτήματα της Μεγάλης Κυρίας, Μίλος Κράσιτς και Φάμπιο Κουαλιαρέλα ξεκίνησαν βασικοί, αλλά οι γηπεδούχοι ήταν περισσότερο αποτελεσματικοί.

Στο 22ο λεπτό ο Στοράρι πραγματοποίησε

σωτήρια επέμβαση στο σουτ του Γκεζάλ, αλλά ο γκολκίπερ των φιλοξενουμένων δεν μπόρεσε να κάνει το ίδιο και στη φάση του 43ου λεπτού, με τον Ντονάτι να τον νικά πετυχαίνοντας ένα ωραίο γκολ.

Οι μπιανκονέρι δεν κατάφεραν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση στην επανάληψη παρά τις προσπάθειές τους, με την Μπάρι να γίνεται απειλητική στις αντεπιθέσεις και το 1-0 να διατηρείται μέχρι τέλους, προσφέροντας στην ομάδα του Βεντούρα ένα ονειρικό ξεκίνημα στο φετινό πρωτάθλημα.