Νίκη για την Αστον Βίλα, 1-0 την Εβερτον στο Βίλα Παρκ

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της στην Premier League η Αστον Βίλα, η οποία επικράτησε με 1-0 της Εβερτον στο Βίλα Παρκ και σκαρφάλωσε στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Το μοναδικό γκολ που έκρινε και την αναμέτρηση πέτυχε ο Λουκ Γιάνγκ με όμορφο σουτ μόλις στο 9ο λεπτό έπειτα από πάσα του... συνεπωνύμου του, Ασλεϊ, που εκμεταλλεύτηκε το γλίστρημα του Μαρουάν Φελαϊνί.

Τα

Ζαχαρωτά θα μπορούσαν να ισοφαρίσουν στην επανάληψη όταν η κεφαλιά ου Τζακ Ρόντγουελ πέρασε μόλις άουτ, αλλά το 1-0 διατηρήθηκε μέχρι τέλους, υποχρεώνοντας την Εβερτον στο χειρότερο ξεκίνημά της στο πρωτάθλημα για περισσότερα από 10 χρόνια, έχοντας συγκεντρώσει μόλις 1 βαθμό από 3 ματς!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 3ης αγωνιστικής:Σάββατο (28/08)Μπλάκμπερν - Αρσεναλ: 1-2 (27` Μ. Ντιούφ - 20` Γουόλκοτ, 51` Αρσάβιν)Μπλάκπουλ - Φούλαμ: 2-2 (71` αυτ. Πάντσιλ, 76` Βάρνεϊ - 35` Ζαμόρα, 87` Ετούχου)Τσέλσι - Στόουκ Σίτι: 2-0 (32` Μαλουντά, 77` πέν. Ντρογκμπά)Τότεναμ - Γουίγκαν: 0-1