Carling Cup: Στους "8" Σίτι και Λίβερπουλ

Με τη σφραγίδα του Λούις Σουάρες, η Λίβερπουλ πέρασε από την έδρα της Σίτι, παίρνοντας την πρόκριση για τα προημιτελικά του Carling Cup. Ο ουρουγουανός πέτυχε και τα δύο γκολ των "reds" στη νίκη - ανατροπή με 2-1.

Ο ουρουγουανός επιθετικός, με γκολ στο 54' και το 85', ανέτρεψε το 1-0 του 43', που είχε διαμορφώσει για τους γηπεδούχους ο Τζόουνς.

Στην επόμενη φάση προκρίθηκε και η Σίτι, που με φόρα από την 6άρα στη Γιουνάιτεντ και με 11άδα πολλών αλλαγών, δεν δυσκολεύτηκε να συντρίψει εκτός έδρα τη Γουλβς με 5-2, αν και οι "Λύκοι" προηγήθηκαν.

Τζόνσον, Νασρί και Ντζέκο μέσα τέσσερα λεπτά (37-41) έκανα το εις βάρος τους 0-1 του 19' 3-1 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη πέτυχε ακόμα δύο γκολ (Ντζέκο, Σκαπούτζι), για να μειώσει ο Ο'Χάρα στο τελικό 5-2.