12ος όμιλος: Πρόκριση στις καθυστερήσεις για Ανόβερο

Το Ανόβερο λύγισε την μαχητική Χέλσινμποργκ με 3-2 στις καθυστερήσεις και προκρίθηκε στους "32" του Europa League, αγκαλιά με την πρόκριση και η Λεβάντε, που δεν ηττήθηκε στην ΟλλανδίαΠάρτι πρόκρισης ήθελαν οι παίκτες του Ανόβερο να στήσουν στο AWD Αρίνα κόντρα στην ουραγό και αδύναμη Χέλσινμποργκ, ωστόσο οι σουηδοί λίγο έλειψε  να τους το χαλάσουν.Η γερμανική ομάδα προηγήθηκε με 2-0 με δύο γκολ του
Ντιούφ, ωστόσο στη συνέχεια έριξαν στροφές και νομίζοντας πως τελείωσαν το ματς, πέταξαν δύο βαθμούς. Ο Τζούρτζιτς στο 59' αρχικά ισοφάρισε, ενώ ο Μποντόγια στο 67' διαμόρφωσε το τελικό 2-2.Στο τέλος όμως κερδίζουν οι γερμανοί και η άποψη αυτή βρήκε εφαρμογή και στο Ανόβερο. Οι σουηδοί έμειναν με παίκτη λιγότερο στο 88' και ο Χούστι στις καθυστερήσεις χάρισε τη νίκη-πρόκριση από το σημείο του πέναλτι.Στην Ολλανδία, Τβέντε και Λεβάντε δεν κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα και έμειναν στην λευκή ισοπαλία.Το Ανόβερο έφτασε τους 8 βαθμούς, η Λεβάντε τους 7, η Τβέντε τους 3 και η Χέλσινμποργκ τους 2.12ος όμιλοςΤβέντε - Λεβάντε 0-0Ανόβερο - Χέλσινγκμποργκ 3-2 (3', 50' Ντιούφ, 90+ Χούστι - 59' Τζούρτζιτς, 67' Μποντόγια)