Ρεσιτάλ Ντεφόε, 3-1 η Τότεναμ τη Μάριμπορ

Με πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Ζερμέν Ντεφόε, ο οποίος πέτυχε χατ τρικ, η Τότεναμ νίκησε 3-1 τη Μπάριμπορ και απέκτησε προβάδισμα πρόκρισης στους "32" του Europa League.Τη στιγμή που η Λάτσιο άνοιγε το σκορ στο Ολίμπικο σε βάρος του Παναθηναϊκού (22ο λεπτό), η Τότεναμ έβαζε τις βάσεις για νίκη στο White
Hart Lane. Eπειτα από συνδυασμό των Μπέιλ και Κάρολ, ο Ντεφόε έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Χαντάνοβιτς, για το 1-0.Η Τότεναμ άγγιξε το δεύτερο γκολ με τους Μπέιλ και Αντεμπαγιόρ και κόντρα στη ροή του αγώνα, η Μάριμπορ έφτασε στην ισοφάριση. Στο 40' ο Μπέριτς εκμεταλλεύθηκε ασυνεννοησία στην άμυνα των "πετεινών" και έφερε το παιχνίδι στα ίσα (1-1).Ανάλογο με το ξεκίνημα του πρώτου ημιχρόνου, ήταν και αυτό της επανάληψης, με την αγγλική ομάδα να μπαίνει δυνατά και να φτάνει στο γκολ. Στο 49' και πάλι ο Ντεφόε, έπειτα από ασίστ του Τόμας Κάρολ, διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων και στο 77' ο άγγλος στράικερ ολοκλήρωσε την προσωπική παράσταση και το θρίαμβο της ομάδας του.Η Τότεναμ πλέον με 6 βαθμούς στο ενεργητικό της, είναι στην 2η θέση του ομίλου, αφήνοντας πίσω Μάριμπορ και Παναθηναϊκό.