Ξανά πρώτη η Μάντσεστερ Σίτι (video)

Η Μάντσεστερ Σίτι έκανε περίπατο στο Κρέιβεν Κότατζ επικρατώντας μόλις με 2-0 της Φούλαμ. Τα γκολ πέτυχαν οι Μπερνάρντο Σίλβα (5') και Σέρχιο Αγουέρο (27').

Η Σίτι από την αρχή του αγώνα μπήκε δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο. Σκόραρε στο 5ο λεπτό με το σουτ του Μπερνάρντο Σίλβα και έκανε έντεκα τελικές προσπάθειες στο πρώτο δεκάλεπτό όπου το σκορ θα μπορούσε εύκολα να είναι στο 0-3 για τους πολίτες.

Το δεύτερο γκολ ήρθε με ωραίο πλασέ του
Αγουέρο στο 27ο λεπτό! Η συνέχεια στο ίδιο τέμπο με την Μάντσεστερ Σίτι να χάνει πολλές ευκαιρίες και εν τέλει να ρίχνει τον ρυθμό της στο τελευταίο εικοσάλεπτο καθώς η Φούλαμ δεν μπορούσε να την απειλήσει.

Η Σίτι τέλειωσε το ματς με 66% κατοχή μπάλας... είκοσι-τέσσερις τελικές προσπάθειες αλλά μόλις δύο γκολ και αυτό ίσως να είναι το μόνο που προβλημάτισε τον Γκουαρδιόλα στο παιχνίδι!

Η Μάντσεστερ Σίτι προσπέρασε εκ νέου την Λίβερπουλ στην κατάταξη η οποία έχει την ευκαιρία να απαντήσει ξανά καθώς οι "κόκκινοι" του Γιούργκεν Κλοπ υποδέχονται την Τότεναμ το απόγευμα της Κυριακής (18:30)