Τέταρτος και χωρίς νίκη ο ΠΑΟΚ στο Νόβισαντ

Στην τρίτη αναμέτρηση του ΠΑΟΚ στο τουρνουά με αντίπαλο τη σλοβένικη ACH Volley, ο προπονητής του Δικεφάλου προτίμησε να δώσει χρόνο συμμετοχής στους νεαρούς Καπετανίδη και Μπούτο, ξεκουράζοντας τους παίκτες που αγωνίστηκαν στα δυο προηγούμενα ματς.

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε το πρώτο σερ με 31-29, κάνοντας το 1-0. Οι Σλοβένοι ισορρόπησαν το ματς στη συνέχεια, κατακτώντας το δεύτερο με
22-25, ενώ στο τρίτο σετ οι Κυπελλούχοι Ελλάδος βρέθηκαν από νωρίς πίσω στο σκορ, με αποτέλεσμα να το χάσουν με 18-25.

Στο τέταρτο σετ του αγώνα οι δυο ομάδες βάδισαν μαζί στο σκορ μέχρι το 21-21. Εκεί ακριβώς οι παίκτες της ACH Volley πήραν το προβάδισμα κι εφτασαν στην κατάκτηση του σετ με 22-25, κερδίζοντας το ματς και παράλληλα την 3η θέση στο τουρνουά.

Την πρώτη θέση στο τουρνουά κατέκτησε η Βοϊβοντίνα Σέμε που επικράτησε της Κάλτσιτ.

Ο Δικέφαλος του βορρά επιστρέφει στην Θεσσαλονίκη, όπου θα συνεχίσει την προετοιμασία του ενόψει της έναρξης της νέας σεζόν.