Σκόραρε ο Μήτρογλου στο ντέρμπι – θρίλερ (video)

Με τον Κώστα Μήτρογλου να σημειώνει το πρώτο του τέρμα τη φετινή σεζόν η Μαρσέιγ επικράτησε εκτός έδρας της Μονακό στο ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής στο γαλλικό πρωτάθλημα.

Ο Έλληνας επιθετικός άνοιξε με κεφαλιά το σκορ στο κλείσιμο του πρώτου ημιχρόνου, έχοντας δει νωρίτερα στο ματς σε δύο περιπτώσεις το Ντιέγκο Μπενάλιο να του αρνείται το γκολ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο όμως του δεύτερου μέρους η Μονακό πέτυχε δύο γκολ εκμεταλλευόμενη ισάριθμα λάθη του Αντίλ Ραμί. Η ομάδα του Ζαρντίμ που παρουσιάζει δυσκολίες στη δημιουργία, ισοφάρισε με τον Τίλεμανς και προηγήθηκε με τον Φαλκάο.

Η είσοδος του Τοβέν τόνωσε τη Μαρσέιγ και ήταν εκείνος που ισοφάρισε στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο Βαλέρ Ζερμέν, οποίος επίσης πέρασε αλλαγή λίγο πριν το τέλος, πέτυχε με κεφαλιά στο 89’ το τελικό 3-2.