Σεντ Τρουίντεν-Κλαμπ Μπριζ 1-2: Nίκη με κακό δεύτερο ημίχρονο (vid)

Σεντ Τρουίντεν-Κλαμπ Μπριζ 1-2: Nίκη με κακό δεύτερο ημίχρονο (vid)mkatsafaΔευ, 01/11/2021 - 00:05

Η Κλαμπ Μπριζ ήταν εντυπωσιακή στο πρώτο 45λεπτο, περιορίζοντας σε παθητικό ρόλο την αντίπαλο της. Προηγήθηκε 2-0, με το γκολ του Μπας Ντόστ στο 14ο λεπτό, σκόραρε στο ντεμπούτο του ο Ολλανδός επιθετικός και του επίσης Ολλανδού Λανγκ στο 35ο λεπτό.

Στην επανάληψη όμως η Σεντ Τρουίντεν ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση της, μείωσε με κεφαλιά του Μπουατού στο 55΄και δημιούργησε φάσεις για

να φτάσει στην ισοφάριση, με κορυφαία, το δοκάρι του Ναζόν στο 63, ο Ναζόν που στο 86΄αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα για χτύπημα εκτός φάσης στον Κοσουνού. Αυτή ήταν η 9η νίκη (έχει και 2 ισοπαλίες) σε 11 ματς απέναντι στη Σεντ Τρουίντεν.

ΒΕΛΓΙΟ - Pro League - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Club Brugge - Ποδόσφαιρο Sint - Truiden - Ποδόσφαιρο Off Off mkatsafa Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Club Brugge ΒΕΛΓΙΟ Σεντ Τρουίντεν-Κλαμπ Μπριζ: 1-2 (hls) Submitted by osinteli on Δευ, 01/11/2021 - 00:00 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/STVV-CLUB_BRUGGE_10-1-21.mp4 ΒΕΛΓΙΟ - Pro League - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΒΕΛΓΙΟ Τα στιγμιότυπα του αγώνα Σεντ Τρουίντεν-Κλαμπ Μπριζ για το βελγικό πρωτάθλημα. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Club Brugge Club Brugge - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Δύο διαφορετικά αγωνιστικά πρόσωπα έδειξε η πρωταθλήτρια Βελγίου στο παιχνίδι με την Σεντ Τρουίντεν στο Στάδιο «Στάγεν». Article publish on Δευ, 01/11/2021 - 00:05 Article hide updated date On Article is longform Off