Ρεάλ Σοσιεδάδ-Σεβίλη 2-1: Το γκολ της αγωνιστικής ο Σαντίκ, με 9 παίκτες τελείωσε το ματς η Σεβίλη (highlights)

Αυτή ηήταν η πρώτη ήττα των Ανδαλουσιάνων μετά από πέντε συνεχόμενες ισοπαλίες, ενώ ο προπονητής της Ντιέγκο Αλόνσο παραμένει χωρίς νίκη στον πάγκο τους.

Πολύ καλύτερη και πολύ εύστοχη στο πρώτο ημίχρονο η βασκική ομάδα, προηγήθηκε 2-0 με δύο υπέροχα γκολ. Στο 3ο λεπτό ο Μπαρενετσέα με υπέροχη εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ και στο 22΄ο Ομάρ Σαντίκ, πέτυχε ένα εκπληκτικό τέρμα, με σουτ πολλά μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Στην επανάληψη οι Σεβιγιάνοι ανέβασαν την απόδοση τους, μείωσαν με κεφαλιά του Εν Νεσίρι στο 60ο λεπτό, αλλά δεν κατάφεραν τίποτα παραπάνω, ολοκληρώνοντας μάλιστα τον αγώνα με 9 παίκτες, λόγω αποβολής των Ράμος και Νάβας.