ΠΣΖ-Στρασβούργο 4-0: Στο ρελαντί (vid)

ΠΣΖ-Στρασβούργο 4-0: Στο ρελαντί (vid)gliorisΠέμ, 12/24/2020 - 00:03

Είχε απουσίες η ΠΣΖ αλλά και την υποχρέωση να πάρει τη νίκη, έχοντας υποχωρήσει στην τρίτη θέση της κατάταξης. Το Στρασβούργο δεν αποδείχθηκε δύσκολος αντίπαλος αν και το σκορ ξέφυγε στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Ο Πεμπελέ με το παρθενικό του γκολ άνοιξε το σκορ για τους Παριζιάνους στο 19ο λεπτό, οι οποίοι χωρίς πίεση ολοκλήρωσαν το πρώτο μέρος με ποσοστό κατοχής 74%.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε διαφορετική εικόνα, οι Αλσατοί δυσκολεύθηκαν

να γίνουν απειλητικοί και η ομάδα του Τούχελ σκοράροντας τρεις γκολ από το 79ο μέχρι το 90ο λεπτό με τους Εμπαπέ, Γκέιγ, Κεν διαμόρφωσαν το τελικό 4-0

ΓΑΛΛΙΑ - Ligue 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Paris Saint Germain - Ποδόσφαιρο Strasbourg - Ποδόσφαιρο Off Off glioris Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Paris Saint Germain ΓΑΛΛΙΑ Είχε απουσίες η ΠΣΖ αλλά και την υποχρέωση να πάρει τη νίκη, έχοντας υποχωρήσει στην τρίτη θέση. Το Στρασβούργο δεν αποδείχθηκε δύσκολος αντίπαλος Article publish on Πέμ, 12/24/2020 - 00:03 Article hide updated date Off Article is longform Off