Μίλαν-Λάτσιο 3-2: Στην εκπνοή με Ερνάντες (vid)

Μίλαν-Λάτσιο 3-2: Στην εκπνοή με Ερνάντες (vid)astiliadΤετ, 12/23/2020 - 23:52

Η Μίλαν μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, έβγαλε ενέργεια κέρδισε τις μονομαχίες και σκόραρε δύο φορές στο πρώτο 20λεπτο.

Πρώτα με τον Ρέμπιτς με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τσαλχάνογλου στο 10' και στη συνέχεια με πέναλτι που εκτέλεσε ο Τσαλχάνογλου μετά από παράβαση του Πάτρικ στο 17ο λεπτό.

ΟΙ φιλοξενούμενοι πήραν τα ηνία στο παιχνίδι και με κορυφαίο τον Λουίς Αλμπέρτο επέβαλλαν τον ρυθμό

τους μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Κέρδισαν πέναλτι στο 26 για παράβαση του Καλουλού στον Κορέα και ο Λουίς Αλμπέρτο με το 3ο εφετινό του γκολ στο πρωτάθλημα μείωσε σε 2-1.

Στο 59' ο Ιμόμπιλε μετά από εκπληκτική πάσα του Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς ισοφάρισε σε 2-2, όμως η Μίλαν δεν είχε πει την τελευταία της λέξη. Είχε δύο χαμένες ευκαιρίες με τον Ρέμπιτς στο 86' και σκόραρε με κεφαλιά του Ερνάντες στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων για να πάρει τη νίκη με 3-2, να κρατηθεί στην κορυφή της βαθμολογίας και να παραμείνει αήττητη σε 14 παιχνίδια με απολογισμό 10 νίκες και 4 ισοπαλίες.

ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Milan- Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ AC Milan ΙΤΑΛΙΑ Μίλαν-Λάτσιο: 3-2 (hls) Submitted by osinteli on Πέμ, 12/24/2020 - 00:12 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/HL_MILAN_LAZIO_231220.mp4 ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΙΤΑΛΙΑ Τα στιγμιότυπα του αγώνα Μίλαν-Λάτσιο για τη Serie A. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ AC Milan Milan- Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Με γκολ του Ερνάντες στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων η Μίλαν επικράτησε με 3-2 της Λάτσιο και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας της Serie A. Article publish on Τετ, 12/23/2020 - 23:52 Article hide updated date On Article is longform Off