ΠΑΟΚ-Άρης: Το τελευταίο ματς με νικητή το 2013! (vid)

ΠΑΟΚ-Άρης: Το τελευταίο ματς με νικητή το 2013! (vid)antoniamath11Κυρ, 03/07/2021 - 17:00

Το τελευταίο ντέρμπι στην Τούμπα που είχε νικήτή ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Άρη ήταν για τη σεζόν 2013-14, χρονιά που ο Αρης υποβιβάστηκε. Σε εκείνο το ματς μάλιστα είχε προηγηθεί, αλλά με αντεπίθεση διαρκείας στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα, ο ΠΑΟΚ έκανε την ανατροπή και νίκησε με σκορ 3-1.

Ο Ουντότζι με δυνατό διαγώνιο σουτ είχε ανοίξει το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 59ο λεπτό και για αρκετά λεπτά ο Άρης είχε το προβάδισμα. Στο 72' όμως ο Λούκας ισοφάρισε με κοντινό πλασέ για τον ΠΑΟΚ και στη συνέχεια πίεσε ώσπου κατάφερε την πλήρη ανατροπή.

Οκτώ λεπτά αργότερα, ο Στοχ έκανε το δυνατό σουτ, ο Διούδης απέκρουσε ασταθώς και ο επερχόμενος Αθανασιάδης έκανε το 2-1. Το τελικό 3-1 έκανε ο Βούκιτς στο 90' με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ του Λούκας. Θυμηθείτε τον τελευταίο νικητή σε ντέρμπι της Θεσσαλονίκης με γηπεδούχο τον ΠΑΟΚ.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΟΚ - Ποδόσφαιρο Άρης - Ποδόσφαιρο Off Off On Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΟΚ - Άρης ΠΑΟΚ ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΟΚ-Άρης: Το τελευταίο ματς με νικητή το 2013! Submitted by antoniamath11 on Κυρ, 03/07/2021 - 14:43 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/PAOK_ARIS_241113_TELEFTAIO_MATS… ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off On Off ΕΛΛΑΔΑ Το τελευταίο ντέρμπι ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Άρη που είχε νικητή χρονολογείται στις 24 Νοεμβρίου του 2013 και ήταν με ανατροπή για τον Δικέφαλο. Το θυμάστε; ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΟΚ ΠΑΟΚ - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Το τελευταίο ντέρμπι ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Άρη που είχε νικητή χρονολογείται στις 24 Νοεμβρίου του 2013 και ήταν με ανατροπή για τον Δικέφαλο. Το θυμάστε; Article publish on Κυρ, 03/07/2021 - 17:00 Article hide updated date On Article is longform Off