Ολυμπιακός-Άρης: Το ηρωικό κόψιμο του σκόρερ Ζεβλάκοφ (vid)

Ολυμπιακός-Άρης: Το ηρωικό κόψιμο του σκόρερ Ζεβλάκοφ (vid)antoniamath11Σάβ, 02/20/2021 - 21:30

Στις 18 Απριλίου 2010, ο Ολυμπιακός κυνηγά το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα ενόψει των playoffs και για την τελευταία αγωνιστική αντιμετωπίζει τον Άρη. Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Μίχαλ Ζεβλάκοφ.

Ο Πολωνός αμυντικός άνοιξε το σκορ στο 33ο λεπτό. Η φάση ξεκίνησε από τον ίδιο τον Ζεβλάκοφ ο οποίος στη συνέχεια πάτησε περιοχή και

είδε τον Όσκαρ να κάνει μια σέντρα ακριβείας και με ωραία κεφαλιά να ανοίγει το σκορ.

Εν συνεχεία μπήκαν άλλα δύο γκολ, αρχικά στο 43' ο Κάλβο ισοφάρισε από την άσπρη βούλα, ενώ το ίδιο συνέβη στη συνέχεια με τον Μαρέσκα να σκοράρει επίσης από το σημείο του πέναλτι. Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς ήταν "ροκ" και χρειάστηκε μια τρομερή επέμβαση του Ζεβλάκοφ σε προσπάθεια του Κόκε για να κρατήσει το 2-1 για τον Ολυμπιακό.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο Άρης - Ποδόσφαιρο Off Off On Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ολυμπιακός - Άρης Ολυμπιακός ΕΛΛΑΔΑ Ολυμπιακός-Άρης: Το ηρωικό κόψιμο του σκόρερ Ζεβλάκοφ Submitted by antoniamath11 on Σάβ, 02/20/2021 - 13:05 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/OSFP_ARIS_09_10_TO_IROIKO_KOPSI… ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off On Off ΕΛΛΑΔΑ Τα έκανε όλα ο Μίχαλ Ζεβλάκοφ στο ντέρμπι της σεζόν 2009-10 αφού και γκολ πέτυχε και είχε και την απόκρουση του αγώνα όταν ο Άρης έφτασε μια ανάσα από το να ισοφαρίσει λίγο πριν το τέλος. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ολυμπιακός Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Τα έκανε όλα ο Μίχαλ Ζεβλάκοφ στο ντέρμπι της σεζόν 2009-10 αφού και γκολ πέτυχε και είχε και την απόκρουση του αγώνα όταν ο Άρης έφτασε μια ανάσα από το να ισοφαρίσει λίγο πριν το τέλος.
Article publish on Σάβ, 02/20/2021 - 21:30 Article hide updated date On Article is longform Off