Μοιρασιά με δύο αυτογκόλ στο Ρίβερσαιντ (video)

Μίντλεσμπρο και Ντέρμπι μοιράστηκαν βαθμούς και γκολ στο Ρίβερσαιντ, καθώς με δύο αυτογκόλ έμειναν στο 1-1 στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Τσάμπιονσιπ.

Η Ντέρμπι ήταν πολύ καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και έκανε το 0-1 στο 19’ με αυτογκόλ του Φρεντ ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του μετά από σέντρα του Μαλόουν.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν και δοκάρι δύο λεπτά μετά όταν μετά το σουτ του Γουίλσον η μπάλα βρήκε το δοκάρι, την πλάτη του τερματοφύλακα της «Μπόρο» κι έφυγε άουτ.

Στην επανάληψη η Μίντλεσμπρο είχε την κατοχή και πίεσε με σέντρες και στημένες μπάλες. Χαρακτηριστικό είναι ότι δεν είχε ούτε μια προσπάθεια προς την εστία.

Στο 84’ όμως μετά από μία ακόμη σέντρα ο Μπογκλ στην προσπάθεια του ν’ απομακρύνει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του «νικώντας» τον τερματοφύλακα του για το 1-1.