Μίλησε ο νόμος του ποδοσφαίρου στο Μπέργκαμο (video)

Η Αταλάντα είχε την κατοχή και τις ευκαιρίες, αλλά η Κιέβο έφυγε αλώβητη από το Μπέργκαμο με το ισόπαλο 1-1.

Στο πρώτο ημίχρονο ίσχυσε ο νόμος του ποδοσφαίρου με τους γηπεδούχους να χάνουν σωρεία ευκαιριών, αλλά την ομάδα του Ντι Κάρλο να είναι αυτή που βρίσκει το γκολ.

Δύο φορές ο Ζαπάτα έστειλε την μπάλα έξω και άλλες δύο ο Σορεντίνο είπε όχι στον Γκόμεζ, για να έρθει το 0-1 από τον Μετζιορίνι στο 32ο λεπτό, ο οποίος νίκησε με διπλή
προσπάθεια τον Γκολίνι.

Στο δεύτερο μέρος η Αταλάντα βρήκε νωρίς το γκολ, στο 55' με εξαιρετικό πλασέ του Ίλιτσιτς, αλλά το ισόπαλο 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος, αφού ούτε ο Σλοβένος 5 λεπτά αργότερα, ούτε ο Μασιέλο στο 67' κατάφεραν να σκοράρουν.

Το 1-1 κρατά την Αταλάντα στην 6η θέση, ενώ η Κιέβο παραμένει τελευταία.

ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Γκολίνι, Μασιέλο( 87' Μπάροου), Τζιμσίτι, Μαντσίνι, Χάτεμπερ, Φρόιλερ,
Γκόσενς(55' Καστάνιε), Ντε Ρουν, Γκόμεζ, Ζαπάτα, Ίλιτσιτς(77' Πάσαλιτς)

ΚΙΕΒΟ ΒΕΡΟΝΑ: Σορεντίνο, Αντρεόλι(90' Φρέι), Σέζαρ, Μπάρμπα, Ντε Πάολι, Γιαροζίνσκι, Χετεμάι, Ντιουσέ, Τζιακερίνι, Στεπίνσκι(79' Τζόρτζεβιτς), Μετζιορίνι(70' Πουτσιαρέλι)