Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ξέσπασε και έκανε τη διαφορά!

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ξέσπασε και έκανε τη διαφορά!sdimolitΚυρ, 12/20/2020 - 20:56

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ σημείωσε στο ημίχρονο τέσσερα γκολ κόντρα στη Λιντς (4-1), περισσότερα από όσα έχει πετύχει συνολικά στα προηγούμενα έξι παιχνίδια της στο Όλντ Τράφορντ. Στις έξι αναμετρήσεις που είχε δώσει στο Όλντ Τράφορντ, είχε μετρήσει μόλις μία νίκη, δύο ισοπαλίες χωρίς σκορ και τρεις ήττες με απολογισμό μόλις

3 γκολ!

Κόντρα στη Λιντς (20/12) άλλαξαν τα πράγματα και ξέσπασε από το ημίχρονο για να βάλει ακόμα δύο στο 2ο μέρος για το τελικό 6-2 σημειώνοντας την μεγαλύτερη φετινή της νίκη, σε έναν αγώνα που δεν σκόραραν οι βασικοί Μαρσιάλ και Ράσφορντ, αλλά ούτε και ο Καβάνι που έπαιξε αλλαγή για 20 λεπτά. Παρθενικά γκολ στη σεζόν για ΜακΤόμινεϊ (2), Τζέιμς (1) και Λίντελεφ (1), έφτασε τα 9 ο Μπρούνο Φερνάντες (πέρσι έβαλε 8 συνολικά). Η ομάδα του Σόλσκιερ σκαρφάλωσε 3η στη βαθμολογία.

20/12 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λιντς 6-2

ΑΓΓΛΙΑ - Premier League - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Manchester United - Ποδόσφαιρο Off Off sdimolit Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ #premierleague Manchester United ΑΓΓΛΙΑ Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ σημείωσε στο ημίχρονο τέσσερα γκολ κόντρα στη Λιντς, περισσότερα από όσα έχει πετύχει συνολικά στα προηγούμενα έξι παιχνίδια της στο Όλντ Τράφορντ. Διαβάστε αναλυτικά. Article publish on Κυρ, 12/20/2020 - 20:56 Article hide updated date On Article is longform Off