Μάντσεστερ Γ. - Λιντς 6-2, σοκ και δέος

Μάντσεστερ Γ. - Λιντς 6-2, σοκ και δέοςdstroumbΚυρ, 12/20/2020 - 20:41

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να χαίρεσαι να την βλέπεις. Η ομάδα του Σόλσκιερ είχε ένα σοκαριστικά καλό πρώτο ημίχρονο κόντρα στην Λιντς την οποία έριξε στο καναβάτσο με τέσσερα γκολ σε 37 λεπτά.

Η εκκίνηση του αγώνα

ήταν εκτός λογικής, αφού ο Μακτόμινεϊ στο 2' και στο 3' σκόραρε για το 2-0 τους Γιουνάιτεντ.
Η Λιντς δεν είχε αντίδραση και δέχτηκε και 3ο γκολ μέρι το 20' αυτή τη φορά από τον Φερνάντες.

Πριν το τέλος του ημιχρόνου, μπήκαν άλλα δύο γκολ, ένα για κάθε ομάδα. Αρχικά ο Λίντελοφ έκανε το 4-0 για να μειώσει σε 4-1 ο Κούπερ στο 42 λεπτό.

Στο δεύτερο μέρος και πάλι η Γιουνάιτεντ ήταν εκείνη που σκόραρε στο 66ο λεπτό με τον Τζέιμς κάνοντας το 5-1.

Τέσσερα λετπά μετά από την άσπρη βούλα ο Φερνάντες σκόραρε το δεύτερο δικό του γκο και το έκτο της Μάντσεστερ και τρία λεπτά μετά ο Ντάλας από πάσα του Ραφίνια πλάσαρε εντυπωσιακά και μείωσε σε 6-2, σκορ που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΓΓΛΙΑ - Premier League - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Manchester United - Ποδόσφαιρο Leeds United - Ποδόσφαιρο Off Off dstroumb Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Manchester United ΑΓΓΛΙΑ Εξωπραγματική η ομάδα του Σόλσκιερ έδειξε από τα πρώτα λεπτά πως θα βάλει εκείνη τους κανόνες του ματς. Article publish on Κυρ, 12/20/2020 - 20:41 Article hide updated date Off Article is longform Off