Μαν. Γιουνάιτεντ-Κρ. Πάλας 0-1: Της έχει πάρει τον “αέρα” ο Ρόι Χόντσον (highlights)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μπήκε δυνατά και προσπάθησε να πετύχει ένα γρήγορο γκολ και το “άγγιξε” στο 12ο λεπτό, όταν ο Χόιλουντ πέρασε τη μπαά πάνω από το σώμα του Τζόνστοουν, αλλά ο Μίτσελ απομάκρυνε τη μπάλα πριν αυτή περάσει τη γραμμή. Οι Λονδρέζοι που είχαν απειλήσει μόνο μία φορά με τον Γξέχι στο ξεκίνημα, βρήκαν το πολυπόθητο γκολ, από έναν αμυντικό, ένα τέρμα που θα ζήλευε και ο καλύτερος επιθετικός. Δράστης ο Γιόακιμ Άντερσεν στο 25ο λεπτό , με εκπληκτικό δεξί σουτ.

Στην επανάληψη δεν άλλαξε η εικόνα του ματς, με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να μην μορεί να βρεί επιθετικές λύσεις. Είχε δύο καλές στιγμές με τον Φερνάντες και τον Χόιλουντ με΄σα σε λίγα δευτερόλεπτα, αλλά ο Τζόνστοουν απέκρουσε και στις δύο επριπτώσεις. Τέταρτη ήττα για την ομάδα του Τεν Χαγκ σε 7 ματς, το χειρότερο ξεκίνημα στην Premier League, εδώ και 34 χρόνια.

Μαν, Γιουνάιτεντ-Κρ, Πάλας 0-1, “αέρα”, Ρόι Χόντσον,man, giounaitent-kr, palas 0-1, “aera”, roi chontson