Μπόρνμουθ-Άρσεναλ 0-4: Με περίπατο ετοιμάζεται για ντέρμπι (highlights)

Η Άρσεναλ προηγήθηκε με το 4ο γκολ του Σάκα στο εφειτνό πρωτάθλημα στο 17ο λεπτό και μετά από κεφαλιά του Σεζούς στο δοκάρι. ΟΙ “κανονιέρηδες” κέρδισαν πέναλτι στο 42ο λεπτό της αναμέτρησης και ο Έντεγκαρντ διαμόρφωσε το 0-2 σκοράροντας για δεύτερη φορά στη σεζόν από τα έντεκα μέτρα.

Σημαντικότερη στιγμή για τη Μπόρνμουθ στο πρώτο μισό του αγώνα, αυτή στις καθυστερήσεις όταν ο Κρίστι εκτέλεσε μέσα από την περιοχή, όμως ο Ράια έπεσε στην αριστερή του γωνία και μάζεψε τη μπάλα κρατώντας τους Λονδρέζους σε απόσταση δύο τερμάτων

στο τέλος του πρώτου 45λεπτου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Έντεγκααρντ κέρδισε πέναλτι και ο Χάβερτς σκόραρε για πρώτη με τη φανέλα της Άρσεναλ για το 0-3, ενώ το τελικό 0-4 διαμόρφωσε ο Γουάιτ με κεφαλιά στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ήταν η 5η νίκη της Άρσεναλ στη σεζόν και 3η εκτός έδρας. Αγνοεί το τρίποντο μετά από 7 παιχνίδια η Μπόρνμουθ.

Μπόρνμουθ-Άρσεναλ 0-4,bornmouth-arsenal 0-4