Nιούκαστλ-Μπέρνλι 2-0: Ονειρική εβδομάδα για τις “Καρακάξες”

Η Νιούκαστλ πέτυχε μια…επαγγελματική νίκη απέναντι στην προβιβασθείσα Μπέρνλι, η οποία ακόμη αναζητεί την πρώτη νίκη της στην τρέχουσα Premier League, με την ομάδα του Έντι Χάου να επικρατεί με 2-0.

Αφού οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 4′ για να μπουν μπροστά στο σκορ, η Νιούκαστλ πήρε προβάδισμα με σπουδαίο γκολ του Αλμιρόν στο 14′ ενώ είχε κι άλλες ευκαιρίες για κλείσει το ημίχρονο με ακόμη μεγαλύτερο προβάδισμα.

Σε

ένα αναιμικό δεύτερο ημίχρονο ένα λάθος του Αλ Νταχίλ ήταν αρκετό να ανοίξει τον δρόμο για το 2-0, ο Βέλγος κεντρικός αμυντικός ανέτρεψε τον Γκόρντον με τον Ίσακ να διαμορφώνει το τελικό 2-0 και την ομάδα του να πηγαίνει στους 12 βαθμούς με 4 νίκες και 3 ήττες, κρατώντας ανέπαφη την εστία της σε 5ο διαδοχικό ματς σε όλες τις διοργανώσεις.

Η ομάδα του Κομπανί έμεινε στον 1 βαθμό κι ετοιμάζεται για την σπουδαία εξ αναβολής αναμέτρηση με τη Λούτον την προσεχή Τρίτη.

Nιούκαστλ-Μπέρνλι 2-0, Ονειρική, “Καρακάξες”,Nioukastl-bernli 2-0, oneiriki, “karakaxes”