Κασίμπασα: Με βασικό τον Γιαννιώτη «πέρασε» από την έδρα της Καραγκιουμρούκ

Η Κασίμπασα επικράτησε με 3-2 της Καραγκιουμρούκ για την 7η «στροφή» του τουρκικού πρωταθλήματος. Ο Ανδρέας Γιαννιώτης αγωνίστηκε ως βασικός στην αναμέτρηση.

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Kasımpaşa SK (@kasimpasask)

Η ομάδα του Έλληνα κίπερ πήρε το προβάδισμα μόλις στο 3′ ύστερα από αυτογκόλ του Τσεκερίνι. Τρία λεπτά αργότερα η Κασίμπασα διπλασίασε τα τέρματα της με τον Κάρα. Στο 34′ ο δεύτερος σκόρερ πετυχαίνει

εκ νέου γκολ στο ματς, αλλά ο Τσεκερίνι έβαλε στον αγώνα τους γηπεδούχους και μείωσε σε 1-3.

Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με τη διαφορά των δύο τερμάτων, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Στουράρο στο 89ο λεπτό, κάνοντας το 2-3.

Η Κασίμπασα βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας με 12 βαθμούς, όσους και η Τραμπζόνσπορ των Μπακασέτα – Κουρμπέλη, ενώ η Καραγκιουμρούκ είναι στην 15η με 6.