Φουλ του "τρία"!

Εύκολα "καθάρισαν" τους αντιπάλους τους Ουτρέχτη και Φορτούνα Σιτάρντ για την 11η αγωνιστική του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Βασικός ο Λάμπρου και 3-0 με δύο πέναλτι!

Ο Λάζαρος Λάμπρου αγωνίστηκε ως βασικός για τρίτη φορά στη σεζόν και έβδομη συνολικά για τη Φορτούνα Σιτάρντ, βοηθώντας την ομάδα του να επικρατήσει 3-0 επί της Τσβόλε, για να την προσπεράσει στη βαθμολογία, φτάνοντας τους 13 πόντους! Η Φορτούνα άνοιξε το σκορ στο τρίτο λεπτό με τον Φιν Στόκερς, με το δεύτερο γκολ του στη σεζόν. Οι γηπεδούχοι σφράγισαν
το τρίποντο με δύο εκτελέσεις πέναλτι, στις οποίες ευστόχησε ο Μαρκ Ντίμερς στο 67ο και 86ο λεπτό.

Σε τροχιά Ευρώπης η Ουτρέχτη

Η Ουτρέχτη παρέμεινε ψηλα στη βαθμολογία (5η, 18π.) επικρατώντας της Ντεν Χααγκ 3-0. Μόλις στο όγδοο λεπτό ο Σιριέλ Ντισέρς πέτυχε το πρώτο του γκολ για φέτος στο πρωτάθλημα και άνοιξε το δρόμο για τους γηπεδούχους. Στην επανάληψη ακολούθησαν δύο τέρματα από Γιάνσεν (68') και Φαν Όβεριμ (77'), για το τελικό σκορ.