Επική ανατροπή για τη Γιουνάιτεντ, προσωρινά πρώτη η Σίτι

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μπορεί να τα βρήκε σκούρα κόντρα στη Σαουθάμπτον αλλά τελικά κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-2.

Στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής οι "κόκκινοι διάβολοι" βρέθηκαν πίσω στο σκορ χάρη σε γκολ του Βαλέρι στο 26ο λεπτό, έκαναν την ανατροπή με γκολ των Περέιρα και Λουκάκου όμως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 75ο λεπτό με τον Γουόρντ - Πράουζ.

Ωστόσο, ο τελευταίος λόγος ανήκε στην ομάδα του Σόλσκιερ με τον Λουκάκου να
σκοράρει στο 88ο λεπτό και να δίνει τη νίκη στην ομάδα του.

Με αυτή τη νίκη οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 58 βαθμούς και πλέον είναι στην τέταρτη θέση.

Με νίκη, συνέχισε και η Μάντσεστερ Σίτι, η οποία νίκησε 1-0 την Μπόρνμουθ χάρη σε γκολ του Μαχρέζ στο 55ο λεπτό και πέρασε έστω και προσωρινά στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, έχοντας ένα παιχνίδι περισσότερο από την Έβερτον.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, η Μπράιτον νίκησε με το ίδιο σκορ τη Χάντερσφιλντ ενώ η Κρίσταλ Πάλας επικράτησε 3-1 της Μπέρνλι.

Τέλος, η Γουλβς νίκησε 2-0 την Κάρντιφ.