Εύκολα η Τσέλσι

Χάντερσφιλντ-Τσέλσι: 0-3

Εύκολο ήταν το πέρασμα της Τσέλσι από την έδρα της Χάντερσφιλντ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, καθώς επικράτησε με σκορ 3-0. Οι μπλε έβαλαν από νωρίς τις βάσεις με τον παγκόσμιο πρωταθλητή Ενγκολό Καντέ να ανοίγει το σκορ στο 3ο λεπτό. Στο 45' ο Ζιρζίνιο έκανε το 2-0 από την άσπρη βούλα, ενώ το 3-0 έκανε ο Πέδρο από ασίστ του Εντέν Αζάρ στο 80'.

Μπόρνμουθ-Κάρντιφ: 2-0

Η Μπόρνμουυθ νίκησε με 2-0 την
Κάρντιφ έχοντας σκόρερ τους Φρέιζερ στο 24ο λεπτό και Γουίλσον στο 90', μπαίνοντας με το δεξί στη νέα σεζόν.

Φούλαμ-Κρίσταλ Πάλας: 0-2

Σπουδαία νίκη πέτυχε η Κρίσταλ Πάλας στην έδρα της Φούλαμ με 2-0. Ο Σχλουπ άνοιξε το σκορ στο 41ο λεπτό για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του ο Ζαχά στο 80΄υπογράφοντας μια σπουδαία νίκη απέναντι σε ομάδα με ίδιους στόχους.

Γουότφορντ-Μπράιτον: 2-0

Με βασικό τον Χοσέ Χολέμπας η Γουότφορντ συνέχισε στον ίδιο ρυθμό με πέρσι και νίκησε εύκολα την Μπράιτον χάρη σε δύο γκολ του Περέιρα (35', 54').