Χέρτα - Βέρντερ Βρέμης 1-4: Ισοπέδωσε το Βερολίνο! (vid)

Χέρτα - Βέρντερ Βρέμης 1-4: Ισοπέδωσε το Βερολίνο! (vid)vkonstanΣάβ, 01/23/2021 - 22:15

Η Χέρτα μπήκε σε μπελάδες μετά την εντός έδρας ήττα από τη Βέρντερ Βρέμης στο Βερολίνο με το βαρύ 1-4 για τη 18η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα! Οι γηπεδούχοι βρίσκονται μόλις δύο βαθμούς μακριά από τη διακεκαυμένη ζώνη και την 16η θέση  στην οποία βρίσκεται η Κολωνία. Μάλιστα αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη ήττα για τη Χέρτα, την ώρα που η Βέρντερ επέστρεψε στις νίκες μετά την αποτυχία στο ματς με την Γκλάντμπαχ. Στο 10ο λεπτό ο Σέλκε άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι

για τη Βέρντερ και στο 29' ο Τόπρακ έγραψε το 2-0. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Κόρδομπα έβαλε και πάλι τη Χέρτα στο ματς σημειώνοντας το 1-2. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καταιγιστικοί στην επανάληψη, καθώς ο Μπιτενκούρ (57') και ο Σέρτζεντ (77') διαμόρφωσαν το τελικό 1-4. Η Βέρντερ βρίσκεται στη 12η θέση με 21 βαθμούς!

ΓΕΡΜΑΝΙΑ - Bundesliga - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Werder Bremen - Ποδόσφαιρο Hertha BSC - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Werder Bremen ΓΕΡΜΑΝΙΑ Η Βέρντερ Βρέμης επικράτησε 4-1 της Χέρτα στo Βερολίνο και επέστρεψε εντυπωσιακά στις επιτυχίες. Article publish on Σάβ, 01/23/2021 - 22:15 Article hide updated date On Article is longform Off