Μπόρνμουθ - Μπέρμιγχαμ 3-2: Ο Γουίλσιρ τη διαφορά

Μπόρνμουθ - Μπέρμιγχαμ 3-2: Ο Γουίλσιρ τη διαφοράsdimolitΣάβ, 02/06/2021 - 19:19

Ντεμπούτο με το δεξί στον πάγκο της Μπόρνμουθ για τον Τζόναθαν Γούντγκεϊτ με τα ''κεράσια'' να κερδίζουν μετά από ένα μήνα. Για τέταρτη σερί αγωνιστική δεν κατάφερε να πάρει τρίποντο η Μπέρμιγχαμ που παραμένει χαμηλά στη βαθμολογία. Η Μπόρνμουθ παραμένει στην πρώτη εξάδα.

Ανώτερη η Μπέρμιγχαμ στο πρώτο ημίχρονο μπήκε μπροστά στο σκορ μετά το λάθος του Μπέγκοβιτς και το εύκολο γκολ του Χόγκαν (27ο λεπτό, 0-1). Η Μπόρνμουθ κατάφερε

να βρει τον δρόμο προς την ισοφάριση με τον Χρόνεφελντ διαμορφώνοντας το σκορ του πρώτου μέρους (36ο λεπτό, 1-1).

Διαφορετική η συμπεριφορά των γηπεδούχων στην επανάληψη κατόρθωσαν να πάρουν το προβάδισμα με το 1ο γκολ του Τζακ Γουίλσιρ με την φανέλα της Μπόρνμουθ (9ο στην καριέρα του) και μάλιστα με κεφαλιά! (2-1, 61ο λεπτό). Το προβάδισμα δεν κράτησε παρά μόλις 7 λεπτά καθώς ο Χόγκαν με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ισοφάρισε  (68ο λεπτό, 2-2). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπίλινγκ δέκα λεπτά με την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο (3-2, 77ο λεπτό).

ΑΓΓΛΙΑ - Championship - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Bournemouth - Ποδόσφαιρο Birmingham City - Ποδόσφαιρο Off Off sdimolit Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ AFC Bournemouth ΑΓΓΛΙΑ Ντεμπούτο με το δεξί στον πάγκο της Μπόρνμουθ για τον Τζόναθαν Γούντγκεϊτ με τα ''κεράσια'' να κερδίζουν μετά από ένα μήνα. Article publish on Σάβ, 02/06/2021 - 19:19 Article hide updated date On Article is longform Off