Μπλάκμπερν-Πρέστον 1-2: Νικήτρια στα σημεία (hls)

Μπλάκμπερν-Πρέστον 1-2: Νικήτρια στα σημεία (hls)astiliadΠαρ, 02/12/2021 - 23:43

Η Πρέστον προηγήθηκε με 2-0 στο "Ίγουντ Παρκ" με τον Κάνινγκχαμ να εκτελεί υπέροχα μετά από πάσα του Μπράουν στο 19' και τον Λίντσεϊ να σκοράρει για 2η φορά με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ στο 43'.

ΟΙ γηπεδούχοι αντέδρασαν και κατάφεραν να απαντήσουν. Κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Γκάλαγκερ από τον Χιούζ και το μετέτρεψε σε γκολ μειώνοντας σε 2-1 ο Άρμστρονγκ στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου

μέρους.

Ο ίδιος παίκτης είχε ευκαιρία και για δεύτερο τέρμα στο 3ο λεπτό του επιπλέον χρόνου, όμως ο τερματοφύλακας Ίβερσεν τον σταμάτησε με εξαιρετική επέμβαση.

Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο, Μπαρκούιζεν και Ρίις είχαν ευκαιρίες για τρίτο γκολ, ενώ η Μπλάκμπερν απέτυχε να γίνει ιδιαίτερα απειλητική στην επανάληψη.

ΑΓΓΛΙΑ - Championship - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΓΓΛΙΑ Μπλάκμπερν-Πρέστον: 1-2 (hls) Submitted by ageorgi on Σάβ, 02/13/2021 - 00:04 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/HL_BLACKBURN_PRESTON_120221.mp4 ΑΓΓΛΙΑ - Championship - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΑΓΓΛΙΑ Τα στιγμιότυπα του Mπλάκμπερν - Πρέστον. On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Article publish on Παρ, 02/12/2021 - 23:43 Article hide updated date Off Article is longform Off