"Απόδραση" στις καθυστερήσεις για τη Γουέστ Μπρομ

Με γκολ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Γουέστ Μπρόμιτς έφυγε με το τρίποντο από το "Λόφτους Ρόουντ" (2-3) κόντρα στην Κούινς Παρκ Ρέιντζερς, σε εξ αναβολής αγώνα της 29ης αγωνιστικής για την Τσάμπιονσιπ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δις με Μοντέρο (5') και Μέρφι (61') ωστόσο η ΚΠΡ είχε πάντα την απάντηση, αρχικά με τον Φρίμαν (35') και εν συνεχεία με εύστοχο πέναλτι του Χέμεντ (75'). Ο Λίβερμορ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, έδωσε στη Γουέστ Μπρομ τη νίκη, με την οποία ανέβηκε στους 60 βαθμούς, πάντα στην τέταρτη θέση αλλά μόλις τρεις πόντους πίσω από την πρωτοπόρο Νόριτς και έναν μακριά από τις Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, Λιντς (ματς λιγότερο).

Στη 18η θέση με 39 βαθμούς και στο +10 από τη ζώνη του υποβιβασμού η ΚΠΡ, που χρωστάει ακόμα ένα ματς.