ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΠΛΟ ΤΟΥ ΠΑΣ, ΝΕΑ ΓΚΕΛΑ ΤΟΥ ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ

Για πέμπτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη έμεινε ο Ατρόμητος (0-0 με τον Λεβαδειακό), θριαμβευτικό πέρασμα του ΠΑΣ Γιάννινα από την Κομοτηνή (3-0).

Ούτε τώρα δεν ήρθε η νίκη για τον Ατρόμητο, ο οποίος έμεινε στο 0-0 με τον Λεβαδειακό στο Περιστέρι και μετρά πέντε αγώνες χωρίς το τρίποντο.Η ομάδα του Ντούσαν Μπάγεβιτς είχε τις ευκαιρίες στα πρώτα λεπτά του αγώνα, με τους Μπρίτο και Σουμπίνιο, αλλά στη συνέχεια ο Λεβαδειακός ισορρόπησε,
λειτούργησε εξαιρετικά στην άμυνα και πήρε εύκολα τον βαθμό της ισοπαλίας, που θα τον βοηθήσει στο ψυχολογικό κομμάτι μετά τα συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα.Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:Ατρόμητος (Μπάγεβιτς): Ιτάνζ, Σκόνδρας, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Μπρίτο (85′ Πίτου Γκαρσία), Μπέλιτς (54′ Καραμάνος), Σουμπίνιο, Επστάιν, Κούτσι (73′ Δημούτσος)Λεβαδειακός (Παράσχος): Κασμερίδης, Μουλόπουλος, Γεωργίου, Χοσέμι, Μεντί, Ζησόπουλος, Κόρμπος, Μάρτινς (68′ Μάρτινς), Πόι, Βασιλείου (92′ Ντε Μπρίτο), Ακόστα (84′ Μπουντόπουλος)Στην Κομοτηνή, ο Πανθρακικός δεν βρήκε απάντηση στις φαρμακερές αντεπιθέσεις του ΠΑΣ Γιάννινα και ηττήθηκε με το ίδιο σκορ (3-0) που είχε κερδίσει την περασμένη αγωνιστική τον Λεβαδειακό εκτός έδρας.Πριν συμπληρωθεί το δεκάλεπτο, ο ΠΑΣ βρέθηκε μπροστά στο σκορ με το γκολ του Ιλιτς μετά το τραγικό λάθος του Αντίλοβιτς, ενώ στο 45′ ο Τσουκαλάς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0. Το κερασάκι στη τούρτα έβαλε ο Κοροβέσης στο 74′ μετά από υποδειγματική αντεπίθεση.Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:Πανθρακικός (Παντελίδης): Αντίλοβιτς, Σερφά, Σαρακατσάνος, Χρήστου, Μελίσσης (46′ Κυβελίδης), Λαδάκης, Λουσέρο, Μουνάφο, Βαϊρουά (74′ Γωνιάδης), Μπαϊκαρά, Κοντογουλίδης.ΠΑΣ Γιάννινα (Χριστόπουλος): Φεγκρούς, Οικονόμου (54′ Κεϊτά), Κολοβέτσιος, Πάντος, Μιχαήλ, Τσουκαλάς, Κοροβέσης, Λίλα, Γεωργίου (66′ Ντε Βινσέντι), Βίλα, Ίλιτς (81′ Γιάκος).