ΦΙΛΙΚΗ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΑΕΚ ΣΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ

Η ΑΕΚ νίκησε το Αιγάλεω 3-1 σε φιλική αναμέτρηση στο ντεμπούτο του Έβαλντ Λίνεν στον πάγκο της.

Η ΑΕΚ κέρδισε το Αιγάλεω, αλλά δεν άρεσε. Εδειξε την ίδια (ίσως και χειρότερη) εικόνα με τα επίσημα ματς και παρά το 3-1, ο Έβαλντ Λίνεν γέμισε το μπλοκάκι του σημειώσεις με όσα εντόπισε στην αναμέτρηση του Σαββάτου.

Στο πρώτο του ματς στον πάγκο της Ένωσης, ο Γερμανός προπονητής είδε μία προβληματική ομάδα που και δεν ήθελε, αλλά και δεν

μπορούσε με παίκτες που πέταξαν στον κάλαθο των αχρήστων την ευκαιρία να δείξουν πράγματα στο νέο τους προπονητή.

Όσον αφορά στα γκολ του φιλικού, ο Κουτρουμπής άνοιξε το σκορ στο 6ο λεπτό, ο Χανιώτης ισοφάρισε τρία λεπτά αργότερα μετά από τραγικό λάθος του Κωνσταντόπουλου, ο Παυλής στο 61′ έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ΑΕΚ και στο 87′ ο Κουρέλας διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Η σύνθεση της ΑΕΚ: Κωνσταντόπουλος (46′ Αραμπατζής), Κοντοές (64′ Τσούπρος), Γιάγκο (24′ Β. Βλάχος), Κορδέρο (46′ Ρίκκα), Τσίτας (46′ Κατίδης), Παυλής (64′ Φουρτάδο), Λαγός (64′ Κουρέλλας), Φέτσης (64′ Τσουκαλάς), Αγκιριμπά (64′ Κοτσαρίδης), Αρκούδας (64′ Γκερέιρο), Κουτρουμπής (64′ Μπουγαϊδης)