Επεισοδιακή ισοπαλία στο ντέρμπι των ουραγών

Τους βαθμούς μοιράστηκαν Άρης και ΑΕΚ, στο ισόπαλο μεταξύ τους παιχνίδι (τελικό σκορ: 1-1) που έγινε στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Αξίζει να σημειωθεί πως οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 9 παίκτες. Με το αποτέλεσμα αυτό, αμφότερες οι δύο ομάδες παρέμειναν στις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Το παιχνίδι μέχρι το 70ο λεπτό ήταν μέτριο, όμως στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι ανέβασαν τον ρυθμό τους και κατάφεραν

τελικά να προηγηθούν στο 84' με τον Αγκάνθο. Ωστόσο η ΑΕΚ κατάφερε να φτάσει στην ισοπαλία στην τελευταία φάση του αγώνα, χάρη σε τέρμα του Πετρόπουλου που σημείωσε από ελεγχόμενη θέση οφσάιντ.

Στο ενδιάμεσο, είχαν προλάβει και είχαν αποβληθεί οι Πουλίδο και Τσούπρο στο 80', ο Αγκάνθο (μετά το γκολ που σημείωσε, επειδή σήκωσε τη φανέλα για να φανεί μήνυμα για τον αδικοχαμένο Αγγελο Τσιπούρα) και ο Βλάχος τρία λεπτά μετά.