Ξεκίνημα με νίκη για Αιγινιακό

19:13 21/10/2012 - Πηγή: AEK365

Βόρειος όμιλος

Το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα πραγματοποίησε ο Αιγινιακός, παίρνοντας το πρώτο «τρίποντο» της χρονιάς με εμφατικό τρόπο (5-1) απέναντι στη Ζάκυνθο. Ο Οδυσσέας Κορδελιού επικράτησε του Τυληκράτη 3-0 εντός έδρας, τη στιγμή που ο Εθνικός Σιδηροκάστρου έμενε στο 0-0 με τον Οικονόμο Τσαριτσάνης.

Ισόπαλο (1-1) έληξε και το παιχνίδι ανάμεσα στο Βατανιακό και τη Δόξα Κρανούλας, όπως και αυτό του Τυρνάβου με την Αναγέννηση Καρδίτσας. Μεγάλη νίκη του Απόλλωνα Καλαμαριάς, 1-0 επί της Κασσιώπης!

Σαρωτικός στην πρεμιέρα ο Αιγινιακός, 5-1 τη Ζάκυνθο

Μοιρασιά (1-1) για Βατανιακό και Δόξα Κρανούλας
Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία του ομίλου

Νότιος Όμιλος

Παρ' ότι ο Φωστήρας προηγήθηκε 0-2 μέσα στη Γλυφάδα, οι γηπεδούχοι με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού πήραν το βαθμό της ισοπαλίας, ενώ ο Παναιγιάλειος επικράτησε 2-0, εκτός έδρας, του Αστέρα Μαγούλας. Η Προοδευτική δυσκολεύτηκε αλλά «λύγισε» τα φιλοξενούμενα Χανιά με 2-1.

Ισόπαλο (1-1) έληξε το ντέρμπι ανάμεσα στον Πανηλειακό και την Καλαμάτα. Τέλος, ο Αχαρναϊκός επιβλήθηκε του Ρούβα 1-0, με γκολ που σημειώθηκε δέκα λεπτά πριν από το τέλος του παιχνιδιού.