Για πλάκα η ΑΕΚάρα!

18:53 21/10/2012 - Πηγή: AEK365

Με 300 ΑΕΚτζήδες στο πλάι της η Βασίλισσα πήρε την δεύτερη σερί νίκη στην Β’ εθνική και παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Η ΑΕΚ κέρδισε τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου με 64-42 στο κλειστό των Λιοσίων με… άνεση. Μάλιστα, στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Βαγγέλης Ζιάγκος χρησιμοποίησε αρκετούς παίκτες από τον πάγκο για να τους δώσει χρόνο συμμετοχής για τον λόγο αυτό η διαφορά έμεινε μόνο στο +22.
Στο πρώτο δεκάλεπτο η ΑΕΚ ήταν εξαιρετική στην επίθεση και έφτασε να κερδίζει 23-14

ανοίγοντας από νωρίς την διαφορά. Το ημίχρονο έκλεισε με 39-22 και την διαφορά στους 17, με την Ένωση να βελτιώνει την άμυνα της και να κάνει ότι ήθελε ο Ζιάγκος στο παρκέ.
Στην επανάληψη το τρίτο δεκάλεπτο κύλησε φυσιολογικά με την ΑΕΚ να διατηρεί την διαφορά (πήγε στους 19, 54-35) και στο τέταρτο ο Ζιάγκος έβαλε πολλούς νεαρούς με το σκορ να σταματά στο 64-42 και την Ένωση να παίρνει άνετα το ροζ φύλλο αγώνα με «όπλο» την εξαιρετική άμυνα της απέναντι σε μια αδύναμη ομάδα που έκανε σήμερα… ντεμπούτο στην κατηγορία

Τα δεκάλεπτα: 23-14, 39-22,54-35, 64-42