18:33 21/10/2012 - Πηγή: AEK365

BUNDESLIGA- 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΝΥΡΕΜΒΕΡΓΗ- ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ: 0-0
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Νυρεμβέργης

Στο 0-0 έμεινε η Άουγκσμπουργκ με τη Νυρεμβέργη και πλέον έχουν χάσει σημαντικό έδαφος στη βαθμολογία.

Η Νυρεμβέργη έφτασε κοντά στο γκολ μόλις στο 3ο λεπτό, με το σουτ του Γκέμπχαρτ να απομακρύνεται δύσκολα από τον Σέφερ, ενώ στο επόμενο

λεπτό η προβολή του Φογκτ έφυγε λίγο άουτ. Στο 29' ο Μουσόνα αστόχησε από καλή θέση όπως και ο Γκέμπχαρτ 4 λεπτά μετά, ενώ στο 45'΄το ψαλιδάκι του Μπάλιτς δε βρήκε ούτε αυτό στόχο.

Στο 52' το σουτ του Γκέμπχαρτ πέρασε μόλις άουτ, ενώ στο 62' ο Ρακόφσκι είπε όχι σε σουτ του Ερλ και στη συνέχεια δεν υπήρξε άλλη καλή στιγμή στο ματς.

ΝΥΡΕΜΒΕΡΓΗ: Σέφερ (46' Ρακόφσκι), Πινόλα, Κλόζε, Νίλσον, Τσάντλερ, Σίμονς, Μπάλτς, Φραντζ (77' Πόλτερ), Γκέμπχαρτ, Κιγιοτάκε (63' Εσβάιν), Πέκχαρτ.

ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ: Αμσίφ, Ντε Γιονγκ, Κλάβαν, Λάνγκαμπ, Βερχέγκ, Μπάιερ, Φογκτ, Βέρνερ, Χαΐν (58' Μπαντσέ), Μουσονά, Ερλ (88' Κάρλσεν Μπράκερ).