ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ 19η αγωνιστική

ΠΑΟΚ-ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: 1-0

ΓΗΠΕΔΟ: Τούμπα

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Τριτσώνης

Χωρίς να εντυπωσιάσει, για ένα ακόμα ματς, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να επικρατήσει 1-0 του Πλατανιά και πέτυχε μια ακόμα νίκη.

Καλύτερος ο ΠΑΟΚ

από τα πρώτα λεπτά. Είχε ευκαιρία στο 15' με τον Αθανασιάδη ο οποίος οκτώ λεπτά μετά σκόραρε. Ο Σκόνδρας έκανε τη σέντρα και ο νεαρός επιθετικός με σουτ στην κίνηση έκανε το 1-0. Ο Πλατανιάς στο 34' λίγο έλειψε να απαντήσει όμως ο Γιακουμάκης από το ύψος του πέναλτι δεν κατάφερε να νικήσει τον Ιτάνζ.

Κακό το δεύτερο μέρος. Στο 59' ο Μιλουτίνοβιτς έκανε ένα σουτ το οποίο σταμάτησε με διπλή προσπάθεια ο Ιτάνζ και δύο λεπτά μετά ο Μακ από ιδανική θέση πλάσαρε άουτ. Ο Ολίμπα στο 80' έδιωξε ενστικτωδώς την μπάλα που είχε πάρει πορεία προς την εστία μετά από κόντρα ενώ στο 90' είπε "όχι" σε σουτ του Μακ.

ΠΑΟΚ (Α.Αναστασιάδης): Ιτάνζ, Κωνσταντινίδης, Κατσικάς (69'Παπαγιαννόπουλος), Βίτορ, Σκόνδρας, Μαντούρο (62'Γκολάσα), Περέιρα, Τζανδάρης, Σαλπιγγίδης (77'Νομπόα), Μακ, Αθανασιάδης

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γ.Χριστόπουλος): Ολιμπά, Ζαραδούκας, Ιτούα, Δημήτρης, Αποστολόπουλος, Τετέ, Αγκιλέρα, Τσουράκης (54'Μιλουτίνοβιτς), Μαχαμάτ, Γουνδουλάκης (78'Φιγκέιρα), Γιακουμάκης (72'Τόρες)