Με το αριστερό ο Πανιώνιος

21:06 8/1/2014 - Πηγή: AEK365

Παρά τους 31 πόντους Έρικ ΜακΚόλουμ ο Πανιώνιος ηττήθηκε 89-75 από τη ρωσική Νίζνι στο Ελληνικό και μπήκε με το... αριστερό στο Last 32 του Eurocup.Οι Νεοσμυρνιώτες πάλεψαν το ματς μέχρι και την τρίτη περίοδο όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο η έλλειψη ενέργειας και συγκέντρωσης τους κόστισε την ευκαιρία να μπουν με το δεξί στο "Last 32".

Η Μπιλμπάο επόμενη αντίπαλος για τους παίκτες του Γιάννη Σφαιρόπουλου την Τρίτη 14 Ιανουαρίου

στις 21:30, στην Ισπανία.

Τα δεκάλεπτα: 17-24, 42-47, 59-63, 75-89

Πανιώνιος (Σφαιρόπουλος): ΜακΚόλουμ 31 (5 ριμπάουντ), Ντούβνιακ, Κάρτερ 2, Μίλμπουρν 15 (8 ριμπάουντ), Αθανασούλας 1, Μπατής, Λάνγκφορντ 10 (7 ριμπάουντ), Σίμτσακ 2, Κυρίτσης 14 (1), Σαλούστρος

Νίζνι Νόβγκοροντ (Λούκιτς): Μπαμπουρίν 2, Μπάμπιτ 17 (2), Αντόνοφ 9 (8 ριμπάουντ), Κορόμπκοφ 8, Χβοστόφ 9 (6 ασίστ), Γκουμπάνοφ 2, Πανίν 9 (1), Τόμπσον 17 (8 ριμπάουντ), Ροτσέστι 16, Πολ