00:05 19/10/2011 - Πηγή: AEK365

ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ- 2ος ΟΜΙΛΟΣ-3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΛΙΛ- ΙΝΤΕΡ: 0-1
Γήπεδο: Μετροπόλ
Τεράστιο διπλό για την Ίντερ, που νίκησε με 1-0 τη Λιλ και πλέον φιγουράρει στην 1η θέση του ομίλου.
Ισορροπημένο ματς στο πρώτο 20λεπτο, με την Ίντερ να πιέζει, αλλά τη Λιλ να αντιστέκεται. Παρόλα αυτά, οι "νερατζούρι" κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Πατσίνι

στο 21ο λεπτό. Ο Σάρατε έκανε τη σέντρα και ο Πατσίνι με σουτ στην κίνηση μέσα από την περιοχή, έκανε το 1-0.
Οι Ιταλοί κράτησαν το γκολ αυτό με νύχια και με δόντια στην επανάληψη, ενώ απο τη μεριά της η Λιλ είχε αρκετές ευκαιρίες κυρίως με τον Αζάρ, για να αποσπάσει τουλάχιστον την ισοπαλία.
ΛΙΛ: Ενιεάμα, Μπεριά, Μπάσα, Ντεμπισί, Μπαλμόν (81' Γκουγιέ), Αζάρ, Πεντρετί (62' Παγιέ), Σεντζού, Μαβουμπά, Κόουλ (74' μπράνιακ), Σο.
ΙΝΤΕΡ: Σέζαρ, Ζανέτι, Λούσιο, Μαϊκόν, Κίβου, Μότα, Ναγκατόμο, Σνάιντερ (7' Στάνκοβιτς), Καμπιάσο, Πατσίνι (81'Μιλίτο), Σάρατε (63' Όμπι).