Δυσκολεύτηκε, αλλά νίκησε ο Ολυμπιακός

20:47 12/2/2015 - Πηγή: AEK365

Ο Ολυμπιακός για 35 λεπτά τα βρήκε σκούρα απέναντι στη Νίζνι, αλλά στο τέλος βρήκε τις λύσεις και νίκησε με 91-82.
Πρώτος σκόρερ για τους Πειραιώτες ήταν ο Γιώργος Πρίντεζης με 20 πόντους, με τον «Kill Bill» να τελειώνει το ματς με 13, του οποίους πέτυχε όλους στο δεύτερο ημίχρονο. Καλή παρουσία από τον Πέτγουεϊ με 12 πόντους, ενώ από 10 είχαν οι Χάντερ και Ντάρντεν.

Για τους Ρώσους κορυφαίος ήταν ο Παραχούσκι, ο οποίος έκανε νταμπλ-νταμπλ με 25 πόντους και 11 ριμπάουντ, με τον

Ρότσεστι να προσθέτει άλλους 18.

Τα δεκάλεπτα: 24-24, 42-41, 66-63, 82-91.

Νίζνι Νόβγκοροντ (Μπαγκάτσκις): Μπαμπούριν, Παραχούσκι 25 (11 ριμπ.), Αντόνοφ 13 (3), Πατσάτσια 1, Χβοστόφ 5 (1), Κίνσεϊ 11 (1), Ρότσεστι 18 (3), Κριβοσέεφ, Τόμπκινς 9 (1 τρίπ., 9 ριμπ.), Γκολόβιν.

Ολυμπιακός (Σφαιρόπουλος): Πέτγουεϊ 12 (3), Χάντερ 10, Ντάνστον 4, Σπανούλης 13 (2), Σλούκας 7 (1), Πρίντεζης 20 (1), Μάντζαρης 2, Καββαδάς 2, Κατσίβελης, Λαφαγέτ 5 (1), Ντάρντεν 10, Λοτζέσκι 6 (2).