Σημαντικό διπλό με 1-0 πανηγύρισε η Φίτεσε μέσα στην έδρα της Μπρέντα.

Το χρυσό γκολ πέτυχε ο Τραορέ στο 65ο λεπτό.

Αϊντχόφεν-Ουτρέχτη: 3-1
(Νάρσινγκ 48', Ντεπάι 51', 90+1'-Αγιούμπ 70')

Πολύ δύσκολα θα χάσει τον φετινό τίτλο η Αϊντχόφεν που κέρδισε και την Ουτρέχτη (3-1)

Η Αϊντχόφεν άνοιξε το σκορ στο 48' με τον Νάρσινγκ και τρία λεπτά μετά ο Ντεπάι έκανε το 2-0. Η Ουτρέχτη μείωσε με τον Αγιούμπ στο 70ο λεπτό αλλά στις καθυστερήσεις

ο Ντεπάι διαμόρφωσε το 3-1.

Ντορτρέχτη- Ντεν Χάαγκ: 0-0

Χαμένες βγήκαν Ντορτρέχτη και Ντεν Χάαγκ που κόλλησαν στο 0-0 μετά από ένα κάκιστο ματς.

Τβέντε-Εξέλσιορ: 1-3
(Κορόνα 28'-Στανς 22', Μπόβενγμπεργκ 52', Φερμιούλεν 87')

Ανάσα πήρε η Εξέλσιορ που κέρδισε με 3-1 την Τβέντε.

Η Εξέλσιορ άνοιξε το σκορ στο 22' με τον Στανς αλλά στο 28' ο Κορόνα έφερε στα ίσα το σκορ. Οι φιλοξενούμενοι πήραν εκ νέου κεφάλι στο σκορ με τον Μπόβενγμπερκ στο 52ο λεπτό, ενώ στο 87' ο Φερμιούλεν έκανε το τελικό 3-1.

Χέρενφεεν-Τσβόλε: 4-0
(Σλάγκφεερ 3', Λάρσον 10', Ουθ 42' πεν., Φέερμαν 85')

Σταθερά σε τροχιά πλέι οφ η Χέρενφεεν που κέρδισε με 4-0 την Τσβόλε.

Μόλις στο 3ο λεπτό η Τβέντε άνοιξε το σκορ με τον Σλάγκφεερ ενώ στο 10' ο Λάρσον έκανε το 2-0. Στο 42ο λεπτό ο Ουθ με πέναλτι έγραψε το 3-0 και στ 85' ο Φέερμαν έκανε το 4-0.