ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ 15η αγωνιστική

ΒΕΡΟΙΑ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: 1-0

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό Βέροιας

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κ.Ιωαννίδης

Βαθιά βαθμολογική ανάσα για τη Βέροια που ξέφυγε από τον πάτο της βαθμολογίας επικρατώντας με 1-0 του Παναιτωλικού. Η ομάδα του Αγρινίου πλήρωσε την καλή

αμυντική της λειτουργία και έφυγε με άδεια χέρια από την Ημαθία.

Μέτριο με λίγες φάσεις το πρώτο μέρος. Ο Παναιτωλικός απείλησε με ένα σουτ του Γκάλο στο 3ο λεπτό και η Βέροια απάντησε στο 17' με τον Μπεν να κάνει το σουτ, την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ. Στο 38' ο ίδιος παίκτες έκανε προβολή με τον Ράφαελ να διώχνει δύσκολα. Τέσσερα λεπτά μετά ο Καλτσάς βγήκε τετ α τετ με τον γκολκίπερ του Παναιτωλικού αλλά πλάσαρε άουτ. Κάκιστο το δεύτερο μέρος όμως στο 70' η Βέροια κατάφερε να ανοίξει το σκορ όταν ο Μπεν εκμεταλλεύτηκε την ολιγωρία της άμυνας και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ο Παναιτωλικός προσπάθησε να αντιδράσει

ΒΕΡΟΙΑ (Ράτκο Ντόστανιτς): Αναστασόπουλος, Σισοκό, Γεωργιάδης, Μπεν, Αμαραντίδης, Μπαργκάν, Τραπ, Ζεζίνιο (74'Παυλίδης), Καλτσάς, Όστοϊτς, Μπάρμπας

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μ.Χάβος): Ράφαελ, Γκόλιας, Καλί, Κούσας, Μουμίν (78'Μπόγιοβιτς), Καμαρά, Γοδόι, Γκάλο, Παπουτσογιαννόπουλος, Ιωάννου (74'Θεοδωρίδης), Μπελόν