«Πεντάρα» για Πάνθερς

Με 5-1 πέρασαν από την έδρα των Τορόντο Μέιπλ Λιφς, οι Φλόριντα Πάνθερς και συμπλήρωσαν 17 βαθμούς.

Στην πρώτη περίοδο, ο Jack Skille άνοιξε το σκορ, ενώ οι Marco Sturm και Tomas Kopecky διαμόρφωσαν το 3-0 στην δεύτερη περίοδο. Παρά το μειονέκτημα της έδρας, ο Sean Bergenheim σημείωσε το 4-0, λίγο πριν μειώσει σε 4-1 ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος, Phil Kessel.

Αυτό το γκολ δεν αφύπνισε ιδιαίτερα τους γηπεδούχους, αφού οι «πάνθηρες» έφθασαν στο 5-1, 3:25 πριν το τέλος, με γκολ του Shawn Matthias.

Αυτή ήταν η δεύτερη διαδοχική ήττα της ομάδας του Τορόντο, η οποία έμεινε στους 19 βαθμούς. Από την άλλη, οι Πάνθερς συμπλήρωσαν 17 και γενικά εντυπωσίασαν με την αποψινή τους απόδοση.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.