Ασταμάτητο το Ντάλας

Ούτε στην πρωτεύουσα των Ηνωμένων Πολιτειών έκανε στάση το... τρένο των Ντάλας Σταρς, αφού τα «αστέρια» επιβλήθηκαν των Ουάσινγκτον Κάπιτολς με 5-2.

Ο Michael Ryder σημείωσε δύο τέρματα στο πρώτο εικοσάλεπτο και διαμόρφωσε το 2-1, αφού στο μεταξύ είχε ισοφαρίσει ο Alexander Semin. Στην δεύτερη περίοδο, οι Κάπιτολς ισοφάρισαν για δεύτερη φορά με το John Carlson, αλλά στην τρίτη τα «αστέρια» επέβαλαν

τον δικό τους ρυθμό.

Μόλις στο 24ο δευτερόλεπτο, ο Adam Burish σημείωσε το νικητήριο γκολ, ενώ οι Jamie Benn και Eric Nystrom έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στην τέταρτη συνεχόμενη νίκη των Σταρς στα επόμενα οκτώ λεπτά.

Έτσι, η ομάδα του Ντάλας βρέθηκε στους 22 βαθμούς και οδηγεί ακόμα την κούρσα της δυτικής περιφέρειας. Από την άλλη, οι «πρωτευουσιάνοι» έμειναν στους 18.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.