Με Ο' Reilly οι Άβαλανς

Ο Ryan O' Reilly ισοφάρισε σε 2-2 και πέτυχε το μοναδικό γκολ των πέναλτι δίνοντας τη νίκη στους Κολοράντο Άβαλανς σε βάρος των Σέιντ Λούις Μπλους.

Το ματς, το οποίο διεξήχθη στο Κολοράντο, ήταν μοιρασμένο ανάμεσα στις δύο ομάδες. Οι «μπλε» προηγήθηκαν δύο φορές, αλλά τελικά έφυγαν από το ρινκ με τον βαθμό της παρηγοριάς.

Αρχικά, ο Kevin Shattenkirk σημείωσε το 1-0 για τους Μπλους, αλλά ο Milan Hejduk

ισοφάρισε εντός πέντε λεπτών και η πρώτη περίοδος έληξε στο 1-1. Στην δεύτερη, ο Patrick Berglund έδωσε πάλι το προβάδισμα με 2-1 στους φιλοξενούμενους, αποτέλεσμα το οποίο έμεινε σταθερό για 25 αγωνιστικά λεπτά.

Τόσα χρειάστηκε ο O' Reilly για να διαμορφώσει το 2-2. Δεν έμεινε εκεί ο άσος των Άβαλανς, αφού στα πέναλτι ήταν ο μοναδικός που βρήκε δίχτυα. Εν ολίγοις, ο O' Reilly πρόσφερε δύο βαθμούς στην ομάδα του Κολοράντο.

Πλέον, οι Άβαλανς έχουν 25 πόντους, ενώ ο σύλλογος του Σέιντ Λούις 31.